Scotland - Premiership
September 19
FT
Celtic *
Livingston
FT
Dundee United *
St. Mirren
FT
Kilmarnock *
Hamilton Academical
FT
St. Johnstone
Ross County *
September 20
FT
Hibernian
Rangers
FT
Aberdeen
Motherwell *
Scotland - Championship
October 17
15:00
Ayr United
Queen of South
15:00
Dunfermline Athletic
Inverness CT
15:00
Greenock Morton
Alloa Athletic
15:00
Hearts
Dundee FC
15:00
Raith Rovers
Arbroath
Scotland - Scottish Cup
October 31
16:00
Celtic
Aberdeen
16:00
Hearts
Hibernian
Scotland - League 1
October 17
15:00
Airdrieonians
Peterhead
15:00
Clyde
Partick Thistle
15:00
Cove Rangers
East Fife
15:00
Forfar Athletic
Dumbarton
15:00
Montrose
Falkirk
Scotland - League 2
October 17
15:00
Albion Rovers
Stenhousemuir
15:00
Brechin City
Edinburgh City
15:00
Cowdenbeath
Annan Athletic
15:00
Stirling Albion
Queen's Park
15:00
Stranraer
Elgin City
Scotland - Challenge Cup
March 28
Postp.
Inverness CT
? - ?
Raith Rovers
Scotland - League Cup
December 8, 2019
FT
Rangers
Celtic
October 6
19:45
East Fife
? - ?
Cowdenbeath
19:45
Hearts
? - ?
Inverness CT
October 6
19:45
Dundee FC
? - ?
Forfar Athletic
October 7
19:45
Hibernian
? - ?
Brora Rangers
October 6
19:45
Kelty Hearts
? - ?
St. Johnstone
October 7
19:45
Brechin City
? - ?
Dundee United
October 6
19:45
Montrose
? - ?
Ross County
19:45
Stirling Albion
? - ?
Arbroath
October 6
19:45
Dumbarton
? - ?
Dunfermline Athletic
19:45
Falkirk
? - ?
Kilmarnock
October 6
19:45
Albion Rovers
? - ?
Ayr United
19:45
Annan Athletic
? - ?
Hamilton Academical
October 6
19:45
Greenock Morton
? - ?
Queen of South
October 7
19:45
St. Mirren
? - ?
Partick Thistle
October 6
19:45
Edinburgh City
? - ?
Livingston
October 7
19:45
Airdrieonians
? - ?
Alloa Athletic
September 27
14:00 Limited coverage
Celtic LFC
? - ?
Spartans Wfc
14:00 Limited coverage
Forfar Farmington LFC
? - ?
Heart of Midlothian WFC
14:00 Limited coverage
Hibernian LFC
? - ?
Rangers LFC
14:00 Limited coverage
Motherwell Lfc
? - ?
Glasgow City
Scotland - Highland League
April 18
Canc.
Buckie Thistle
? - ?
Brora Rangers
Canc.
Clachnacuddin
? - ?
Inverurie Loco Works
Canc.
Formartine United
? - ?
Strathspey Thistle
Canc.
Fort William
? - ?
Rothes
Canc.
Fraserburgh
? - ?
Deveronvale
Canc.
Nairn County
? - ?
Lossiemouth
Canc.
Wick Academy
? - ?
Keith
Scotland - Reserve League
April 13
Canc.
Hamilton Academical
? - ?
Greenock Morton
Canc.
Kilmarnock
? - ?
Heart of Midlothian FC
Canc.
Motherwell
? - ?
Dunfermline Athletic
Canc.
Queen of South
? - ?
Dundee United FC
Canc.
St. Mirren FC
? - ?
Ross County
Scotland - Lowland League
October 10
15:00 Limited coverage
BSC Glasgow
? - ?
Dalbeattie Star
15:00 Limited coverage
Berwick Rangers
? - ?
Vale of Leithen
15:00 Limited coverage
Bo'ness United
? - ?
Cumbernauld Colts
15:00 Limited coverage
East Stirlingshire
? - ?
Civil Service Strollers
15:00 Limited coverage
Gala Fairydean Rovers
? - ?
Bonnyrigg Rose Athletic
15:00 Limited coverage
Gretna FC 2008
? - ?
Spartans FC
15:00 Limited coverage
Kelty Hearts
? - ?
Edinburgh University
15:00 Limited coverage
Stirling University FC
? - ?
East Kilbride
October 13
19:45 Limited coverage
Bonnyrigg Rose Athletic
? - ?
Caledonian Braves
19:45 Limited coverage
Civil Service Strollers
? - ?
BSC Glasgow
19:45 Limited coverage
Cumbernauld Colts
? - ?
Stirling University FC
19:45 Limited coverage
Dalbeattie Star
? - ?
Gala Fairydean Rovers
19:45 Limited coverage
East Kilbride
? - ?
Gretna FC 2008
19:45 Limited coverage
Edinburgh University
? - ?
East Stirlingshire
19:45 Limited coverage
Spartans FC
? - ?
Berwick Rangers
19:45 Limited coverage
Vale of Leithen
? - ?
Bo'ness United