May 24
Canc.
FC Dolgoprudny
? - ?
Veles Moscow
Canc.
Kazanka Moscow
? - ?
Luki-Energiya
Canc.
Leningradets
? - ?
Kolomna
Canc.
Murom
? - ?
Zvezda Saint Petersburg
Canc.
Olimp Khimki
? - ?
Rodina
Canc.
Torpedo Vladimir
? - ?
Pskov 747
Canc.
Znamya
? - ?
Zenit St. Petersburg II
May 24
Canc.
Ararat Moscow
? - ?
Salyut Belgorod
Canc.
FC Rotor Volgograd II
? - ?
Metalurg Lypetsk
Canc.
Khimik-Arsenal
? - ?
Saturn Ramenskoye
Canc.
Kvant Obninsk
? - ?
FC Ryazan
Canc.
Sokol Saratov
? - ?
Kaluga
Canc.
Strogino
? - ?
Khimki 2
Canc.
Zorky Krasnogorsk
? - ?
Dinamo Briansk
May 27
Canc.
Novosibirsk FK
? - ?
Zenit Irkutsk
Canc.
Sakhalin
? - ?
FC Chita
May 24
Canc.
Chernomorets Novorossiysk
? - ?
Biolog Novokubansk
Canc.
FC Alania Vladikavkaz
? - ?
SKA Rostov
Canc.
FC Volgar
? - ?
Druzhba
Canc.
FK Makhachkala
? - ?
Inter Cherkessk
Canc.
Krasnodar 3
? - ?
Urozhay
Canc.
Mashuk-KMV
? - ?
Spartak Vladikavkaz
Canc.
Spartak Nalchik
? - ?
Legion Dinamo
Russia - Premier League
May 17
Postp.
CSKA Moscow
? - ?
FC Tambov
Postp.
FC Dinamo Moscow
? - ?
FC Orenburg
Postp.
FC Krasnodar
? - ?
Republican FC Akhmat Grozny
Postp.
Krylya Sovetov Samara
? - ?
PFC Sochi
Postp.
FC Rubin Kazan
? - ?
FC Spartak Moscow
Postp.
FC Ufa
? - ?
FC Arsenal Tula
Postp.
Ural
? - ?
FC Lokomotiv Moscow
Postp.
FC Rostov
? - ?
Zenit St. Petersburg
Russia - 1st Division
May 16
Postp.
FC Chertanovo Moscow
? - ?
Chayka Peschanokopskoye
Postp.
FC Khimki
? - ?
FC Luch Vladivostok
Postp.
FC Krasnodar-2
? - ?
FC Armavir
Postp.
FC Neftekhimik Nizhnekamsk
? - ?
Mordovya
Postp.
FC Rotor Volgograd
? - ?
FC Avangard Kursk
Postp.
FC Shinnik Yaroslavl
? - ?
FC Ska-Khabarovsk
Postp.
FC Spartak-2 Moscow
? - ?
FC Baltika Kaliningrad
Postp.
Tom Tomsk
? - ?
FC Nizhny Novgorod
Postp.
FC Yenisey Krasnoyarsk
? - ?
Tekstilshchik Ivanovo
Postp.
Torpedo Moscow
? - ?
FC Fakel Voronezh
May 16
Postp.
CSKA Moscow
? - ?
FK Tambov
Postp.
Dinamo Moscow
? - ?
FC Orenburg
Postp.
FK Krasnodar
? - ?
FC Akhmat Grozny
Postp.
FC Rostov
? - ?
FC Zenit ST Petersburg
Postp.
FK Ufa
? - ?
Arsenal Tula
Postp.
Rubin Kazan
? - ?
FC Spartak Moscow
Postp.
Samara Kryliya Sovetov Youth
? - ?
PFC Sochi
Postp.
Ural Ekaterinburg
? - ?
Lokomotiv Moscow
Russia - Cup
March 4
AET
FK Akhmat
Zenit St. Petersburg
AET
Spartak Moscow
CSKA Moscow
March 5
FT
Khimki
Torpedo Moscow
April 29
Canc.
Akron Togliatti
? - ?
Lada SOK
Canc.
FC Chelyabinsk
? - ?
Zvezda Perm
Canc.
FC Ufa II
? - ?
Zenit Izhevsk
Canc.
KamAZ
? - ?
Tyumen
Canc.
NoSta
? - ?
Ural II
Canc.
Volga Ulyanovsk
? - ?
Lada Togliatti
Russia - Super Cup
July 6, 2019
FT
FC Lokomotiv Moscow
Zenit St. Petersburg
November 23, 2019
FT
Chertanovo Moscow
3 - 0
Torpedo Izhevsk
FT
Fk Kubanochka Krasnodar
2 - 0
Ryazan VDV
FT
Zvezda-2005 Perm
3 - 0
Zhfk Yenisey Krasnoyarsk
FT
Cska Moscow
0 - 1
Fc Lokomotiv Moscow
Russia - FNL Cup: final
February 26
FT
Rodina Moscow
Tom Tomsk
FT
Rotor Volgograd
Mordovya
FT
Yenisey Krasnoyarsk
0 - 1
Krylya Sovetov U20
FT
Fakel
2 - 0
SKA Rostov na Donu
February 27
FT
Russia U20
Chertanovo Moskva
FT
Ural II
FK Riga
Canc.
KAMAZ
? - ?
Shinnik Yaroslavl
FT
FK Khimki
Tambov FK
February 23
FT
Rotor Volgograd
Rodina
AP
Yenisey Krasnoyarsk
Fakel *
FT
Russia U20
0 - 2
Ural II
FT
KAMAZ
0 - 1
FK Khimki
February 24
FT
Tom Tomsk
0 - 0
Mordovya
AP
Krylya Sovetov U20
SKA Rostov na Donu *
FT
Chertanovo Moskva
Riga FC
FT
Tambov FK
1 - 0
Shinnik Yaroslavl
Russia - FNL Cup: group A
February 20
FT
Rotor Volgograd
Yenisey Krasnoyarsk
FT
Russia U20
KAMAZ
Russia - FNL Cup: group B
February 20
FT
FK Khimki
1 - 1
Fakel
FT
Ural
Rodina
Russia - FNL Cup: group C
February 21
FT
Chertanovo Moskva
Tom Tomsk
FT
Tambov FK
4 - 1
Krylya Sovetov Samara
Russia - FNL Cup: group D
February 21
FT
Shinnik Yaroslavl
Mordovya
FT
Riga FC
SKA Rostov na Donu

Table

#
Name
P PTS
1 Promotion
Veles Moscow
16
36
2
FC Dolgoprudny
17
35
3
Zenit St. Petersburg II
17
32
4
Torpedo Vladimir
17
30
5
Leningradets
17
28
6
Olimp Khimki
16
26
7
Murom
16
24
8
Rodina
17
22
9
Pskov 747
16
21
10
Kazanka Moscow
16
17
11
Znamya
17
15
12
Kolomna
17
15
13
Luki-Energiya
16
13
14 Relegation
Zvezda Saint Petersburg
17
6
#
Name
P PTS
1 Promotion
Dinamo Briansk
17
39
2
Metalurg Lypetsk
17
37
3
Sokol Saratov
17
37
4
Salyut Belgorod
17
26
5
Khimik-Arsenal
17
26
6
FC Ryazan
17
24
7
Zorky Krasnogorsk
16
23
8
Ararat Moscow
17
23
9
Kaluga
17
22
10
Saturn Ramenskoye
17
22
11
Khimki 2
17
18
12
Strogino
17
17
13
Kvant Obninsk
17
8
14 Relegation
FC Rotor Volgograd II
16
8
#
Name
P PTS
1 Promotion
Irtysh
11
29
2
Sakhalin
12
18
3
Novosibirsk FK
12
17
4
FC Chita
12
15
5
Dinamo Barnaul
11
11
6 Relegation
Zenit Irkutsk
12
9
#
Name
P PTS
1 Promotion
FC Volgar
19
50
2
FC Alania Vladikavkaz
19
46
3
Druzhba
19
34
4
Chernomorets Novorossiysk
19
33
5
Legion Dinamo
19
27
6
Dinamo Stavropol
19
27
7
FK Makhachkala
19
26
8
SKA Rostov
19
26
9
Biolog Novokubansk
19
26
10
Mashuk-KMV
19
24
11
Urozhay
19
20
12
Inter Cherkessk
19
20
13
Spartak Nalchik
19
19
14
Krasnodar 3
19
18
15
Anzhi Makhachkala
19
10
16 Relegation
Spartak Vladikavkaz
19
8
#
Name
P PTS
1 Champions League
Zenit St. Petersburg
22
50
2 Champions League
FC Lokomotiv Moscow
22
41
3 Champions League qualification
FC Krasnodar
22
41
4 Europa League qualification
FC Rostov
22
38
5 Europa League qualification
CSKA Moscow
22
36
6
FC Dinamo Moscow
22
30
7
FC Arsenal Tula
22
28
8
FC Spartak Moscow
22
28
9
FC Ufa
22
27
10
Ural
22
25
11
FC Tambov
22
25
12
PFC Sochi
22
24
13 Relegation play-off
FC Orenburg
22
23
14 Relegation play-off
FC Rubin Kazan
22
23
15 Relegation
Krylya Sovetov Samara
22
22
16 Relegation
Republican FC Akhmat Grozny
22
20
#
Name
P PTS
1 Promotion
FC Rotor Volgograd
27
56
2 Promotion
FC Khimki
27
54
3 Promotion play-off
FC Chertanovo Moscow
27
54
4 Promotion play-off
Torpedo Moscow
27
53
5
FC Neftekhimik Nizhnekamsk
27
48
6
FC Baltika Kaliningrad
27
43
7
FC Ska-Khabarovsk
27
43
8
FC Shinnik Yaroslavl
27
43
9
Tom Tomsk
27
39
10
Chayka Peschanokopskoye
27
38
11
FC Nizhny Novgorod
27
36
12
FC Armavir
27
30
13
FC Avangard Kursk
27
29
14
FC Yenisey Krasnoyarsk
27
28
15
FC Krasnodar-2
27
28
16 Relegation
FC Luch Vladivostok
27
27
17 Relegation
FC Spartak-2 Moscow
27
26
18 Relegation
Tekstilshchik Ivanovo
27
19
19 Relegation
FC Fakel Voronezh
27
19
20 Relegation
Mordovya
27
19
#
Name
P PTS
1
Dinamo Moscow
22
47
2
CSKA Moscow
22
43
3
FC Spartak Moscow
22
42
4
Lokomotiv Moscow
22
40
5
Samara Kryliya Sovetov Youth
21
38
6
Arsenal Tula
22
38
7
FC Zenit ST Petersburg
22
37
8
FK Tambov
21
33
9
FC Akhmat Grozny
22
33
10
PFC Sochi
22
29
11
FK Krasnodar
22
27
12
FC Rostov
22
22
13
Ural Ekaterinburg
22
22
14
Rubin Kazan
22
20
15
FC Orenburg
22
14
16
FK Ufa
22
8
#
Name
P PTS
1 Promotion
Akron Togliatti
17
38
2
FC Chelyabinsk
17
36
3
Ural II
17
35
4
KamAZ
17
32
5
Lada SOK
17
24
6
NoSta
17
22
7
Zvezda Perm
17
22
8
Volga Ulyanovsk
17
20
9
Zenit Izhevsk
17
18
10
Tyumen
17
14
11
Lada Togliatti
17
10
12 Relegation
FC Ufa II
17
6
#
Name
P PTS
1 Champions League
Cska Moscow
21
56
2 Champions League
Fc Lokomotiv Moscow
21
44
3
Fk Kubanochka Krasnodar
21
35
4
Zvezda-2005 Perm
21
31
5
Ryazan VDV
21
31
6
Chertanovo Moscow
21
20
7
Zhfk Yenisey Krasnoyarsk
21
12
8
Torpedo Izhevsk
21
7
#
Name
P PTS
1
KAMAZ
3
5
2
Russia U20
3
4
3
Yenisey Krasnoyarsk
3
4
4
Rotor Volgograd
3
2
#
Name
P PTS
1
FK Khimki
3
5
2
Ural
3
4
3
Fakel
3
4
4
Rodina
3
3
#
Name
P PTS
1
Tambov FK
3
5
2
Chertanovo Moskva
3
4
3
Krylya Sovetov Samara
3
4
4
Tom Tomsk
3
2
#
Name
P PTS
1
Shinnik Yaroslavl
3
7
2
Riga FC
3
6
3
SKA Rostov na Donu
3
4
4
Mordovya
3
0

© Pluxscore Team