April 11
Canc.
Omonia Nicosia
? - ?
AEL Limassol
April 12
Canc.
APOEL Nicosia
? - ?
Apollon Limassol
Canc.
AEK Larnaca
? - ?
Anorthosis
Cyprus - 1st League
February 29
FT
AEL Limassol
Ethnikos Achnas
FT
Doxa Katokopia
Pafos FC
FT
Nea Salamis
Apollon Limassol
March 1
FT
Anorthosis
AEK Larnaca
FT
Enosis Paralimni
Olympiakos Nicosia
March 2
FT
APOEL Nicosia
Omonia Nicosia
April 11
Canc.
Pafos FC
? - ?
Doxa Katokopia
April 12
Canc.
Ethnikos Achnas
? - ?
Nea Salamis
Canc.
Olympiakos Nicosia
? - ?
Enosis Paralimni
May 16
Canc.
Anagennisi Deryneia
? - ?
ASIL Lysi
Canc.
Aris Limassol
? - ?
Onisilos Sotira
Canc.
Ayia Napa
? - ?
Ermis Aradippou
Canc.
Karmiotissa Pano Polemidion
? - ?
Othellos Athienou
January 25
FT
Ayia Napa
1 - 0
Aris Limassol
FT
Karmiotissa Pano Polemidion
Ypsonas
FT
Omonia Aradippou
Omonia Psevda
January 26
FT
ASIL Lysi
Alki Oroklinis
January 25
FT
AEZ Zakakiou
1 - 3
Ermis Aradippou
January 26
FT
Anagennisi Deryneia
Othellos Athienou
FT
Digenis Morphou
1 - 0
Akritas Chlorakas
FT
PO Xylotympou 2006
0 - 0
Onisilos Sotira
May 16
Canc.
AEZ Zakakiou
? - ?
Omonia Psevda
Canc.
Alki Oroklinis
? - ?
PO Xylotympou 2006
Canc.
Omonia Aradippou
? - ?
Akritas Chlorakas
Canc.
Ypsonas
? - ?
Digenis Morphou
Cyprus - Cup
April 29
Canc.
AEL Limassol
Apollon Limassol
Canc.
Anorthosis
Omonia Nicosia
Cyprus - Super Cup
September 28, 2019
17:00
APOEL Nicosia
? - ?
AEL Limassol

Table

#
Name
P PTS
1 Champions League qualification
Omonia Nicosia
23
46
2 Europa League qualification
Anorthosis
23
46
3 Europa League qualification
APOEL Nicosia
23
40
4 Europa League qualification
Apollon Limassol
23
39
5
AEK Larnaca
23
35
6
AEL Limassol
23
31
#
Name
P PTS
1 Championship play-off
Omonia Nicosia
22
43
2 Championship play-off
Anorthosis
22
43
3 Championship play-off
APOEL Nicosia
22
39
4 Championship play-off
Apollon Limassol
22
38
5 Championship play-off
AEK Larnaca
22
35
6 Championship play-off
AEL Limassol
22
31
7 Relegation play-off
Pafos FC
22
30
8 Relegation play-off
Nea Salamis
22
25
9 Relegation play-off
Olympiakos Nicosia
22
24
10 Relegation play-off
Enosis Paralimni
22
22
11 Relegation play-off
Ethnikos Achnas
22
20
12 Relegation play-off
Doxa Katokopia
22
11
#
Name
P PTS
1
Pafos FC
23
30
2
Nea Salamis
23
26
3
Olympiakos Nicosia
23
25
4
Enosis Paralimni
23
23
5 Relegation
Ethnikos Achnas
23
21
6 Relegation
Doxa Katokopia
23
14
#
Name
P PTS
1 Promotion
Karmiotissa Pano Polemidion
20
30
2 Promotion
Ermis Aradippou
20
29
3
Aris Limassol
20
27
4
Ayia Napa
20
25
5
Onisilos Sotira
20
20
6
ASIL Lysi
20
19
7
Othellos Athienou
20
14
8
Anagennisi Deryneia
20
11
#
Name
P PTS
1 Promotion play-off
Karmiotissa Pano Polemidion
14
30
2 Promotion play-off
Aris Limassol
14
28
3 Promotion play-off
Ayia Napa
14
27
4 Promotion play-off
ASIL Lysi
14
27
5 Relegation play-off
Alki Oroklinis
14
15
6 Relegation play-off
Omonia Aradippou
14
13
7 Relegation play-off
Ypsonas
14
12
8 Relegation play-off
Omonia Psevda
14
7
#
Name
P PTS
1 Promotion play-off
Ermis Aradippou
14
38
2 Promotion play-off
Onisilos Sotira
14
26
3 Promotion play-off
Othellos Athienou
14
20
4 Promotion play-off
Anagennisi Deryneia
14
15
5 Relegation play-off
Digenis Morphou
14
15
6 Relegation play-off
Akritas Chlorakas
14
15
7 Relegation play-off
PO Xylotympou 2006
14
13
8 Relegation play-off
AEZ Zakakiou
14
9
#
Name
P PTS
1
Alki Oroklinis
20
20
2
PO Xylotympou 2006
20
18
3
Omonia Aradippou
20
18
4
Digenis Morphou
20
17
5 Relegation
AEZ Zakakiou
20
17
6 Relegation
Akritas Chlorakas
20
15
7 Relegation
Ypsonas
20
11
8 Relegation
Omonia Psevda
20
4

© Pluxscore Team