May 23
Canc.
FC Pirin Blagoevgrad
? - ?
PFC Ludogorets Razgrad II
Canc.
FC CSKA 1948
? - ?
Botev Galabovo
Canc.
FC Chernomorets Balchik
? - ?
Montana
Canc.
FK Septemvri Sofia
? - ?
Lokomotiv Gorna Oryahovitsa
Canc.
Hebar Pazardzhik
? - ?
PFC Lokomotiv Sofia 1929
Canc.
Kariana Erden
? - ?
PFC Spartak Varna
Canc.
Litex Lovech
? - ?
Pomorie
Canc.
Neftochimic Burgas 1962
? - ?
PFC Spartak Pleven
Bulgaria - Elite U19
May 22
Canc.
Botev Plovdiv U19
? - ?
Septemvri Sofia U19
Canc.
Dunav 2010 Ruse U19
? - ?
PFC CSKA Sofia U19
Canc.
Levski Sofia U19
? - ?
Montana U19
Canc.
Marek U19
? - ?
Lokomotiv Plovdiv U19
Canc.
Slavia Sofia U19
? - ?
OFK Pirin Blagoevgrad U19
Canc.
Tsarsko selo U19
? - ?
Cherno More Varna U19
Canc.
Vereya U19
? - ?
Ludogorets U19
Canc.
Yantra 2019 U19
? - ?
Beroe Stara Zagora U19
Postp.
Cherno More Varna
? - ?
Vitosha Bistritsa
March 21
Postp.
Pofc Botev Vratsa
? - ?
FC Tsarsko Selo Sofia 2015
Postp.
PFC Ludogorets 1945 Razgrad
? - ?
Botev Plovdiv
Postp.
PFC CSKA-Sofia
? - ?
Lokomotiv Plovdiv
March 22
Postp.
Etar
? - ?
Dunav Ruse
Postp.
FC Arda Kardzhali
? - ?
Levski Sofia
Postp.
Slavia Sofia
? - ?
Beroe
Bulgaria - Cup
March 3
FT
Lokomotiv Plovdiv
CSKA 1948
FT
PFC CSKA-Sofia
Botev Vratsa
March 4
AET
Botev Galabovo
Botev Plovdiv
March 5
AET
Levski Sofia *
Ludogorets Razgrad
Bulgaria - Super Cup
July 3, 2019
FT
PFC Ludogorets 1945 Razgrad
Lokomotiv Plovdiv

Table

#
Name
P PTS
1 Promotion
FC CSKA 1948
21
55
2 Promotion play-off
FK Septemvri Sofia
20
52
3 Promotion play-off
Montana
21
42
4
PFC Lokomotiv Sofia 1929
21
39
5
Neftochimic Burgas 1962
21
33
6
Hebar Pazardzhik
21
33
7
Litex Lovech
20
32
8
Kariana Erden
20
32
9
Lokomotiv Gorna Oryahovitsa
21
29
10
Botev Galabovo
22
28
11
PFC Ludogorets Razgrad II
22
27
12
FC Pirin Blagoevgrad
20
25
13
FC Chernomorets Balchik
20
22
14
Strumska Slava
21
22
15 Relegation
PFC Spartak Varna
21
10
16 Relegation
PFC Spartak Pleven
21
7
17 Relegation
Pomorie
23
6
#
Name
P PTS
1
PFC CSKA Sofia U19
17
46
2
Levski Sofia U19
18
41
3
Cherno More Varna U19
18
37
4
Botev Plovdiv U19
17
35
5
Ludogorets U19
16
32
6
Slavia Sofia U19
17
32
7
Beroe Stara Zagora U19
17
30
8
Lokomotiv Plovdiv U19
17
28
9
Dunav 2010 Ruse U19
17
19
10
Septemvri Sofia U19
16
18
11
Tsarsko selo U19
17
13
12
Yantra 2019 U19
17
12
13
OFK Pirin Blagoevgrad U19
17
11
14
Montana U19
16
9
15
Vereya U19
18
1
16
Marek U19
1
0
#
Name
P PTS
1 Championship play-off
PFC Ludogorets 1945 Razgrad
23
55
2 Championship play-off
Lokomotiv Plovdiv
24
46
3 Championship play-off
Levski Sofia
24
46
4 Championship play-off
PFC CSKA-Sofia
24
46
5 Championship play-off
Slavia Sofia
24
42
6 Championship play-off
Cherno More Varna
24
37
7 Relegation play-off
Beroe
24
37
8 Relegation play-off
Botev Plovdiv
24
30
9 Relegation play-off
FC Arda Kardzhali
23
29
10 Relegation play-off
Etar
24
24
11 Relegation play-off
FC Tsarsko Selo Sofia 2015
24
22
12 Relegation play-off
Pofc Botev Vratsa
24
19
13 Relegation play-off
Dunav Ruse
24
18
14 Relegation play-off
Vitosha Bistritsa
24
6

© Pluxscore Team