May 24
Postp.
Always Ready
? - ?
Royal Pari
Postp.
Blooming
? - ?
San Jose
Postp.
Jorge Wilstermann
? - ?
Bolivar
Postp.
Oriente Petrolero
? - ?
CA Palmaflor
Postp.
Real Potosi
? - ?
Nacional Potosi
Postp.
Real Santa Cruz
? - ?
Guabira
Postp.
The Strongest
? - ?
Aurora
May 27
Postp.
Aurora
? - ?
Real Santa Cruz
Postp.
Blooming
? - ?
The Strongest
Postp.
Bolivar
? - ?
Oriente Petrolero
Postp.
Guabira
? - ?
Real Potosi
Postp.
Nacional Potosi
? - ?
Always Ready
Postp.
Royal Pari
? - ?
Jorge Wilstermann
Postp.
San Jose
? - ?
CA Palmaflor
December 28, 2019
FT
Always Ready
Nacional Potosi
FT
Blooming
Aurora
FT
Bolivar
Royal Pari
FT
Destroyers
The Strongest
FT
Jorge Wilstermann
Oriente Petrolero
Canc.
Real Potosi
? - ?
Sport Boys Warnes
FT
San Jose
Guabira
December 18, 2019
FT
Real Santa Cruz
0 - 1
CA Palmaflor
December 22, 2019
FT
CA Palmaflor
Real Santa Cruz
October 11, 2019
FT
Empresa Minera Huanuni
1 - 2
CA Palmaflor
October 12, 2019
FT
Virgen de Chijipata
0 - 5
Fatic
October 13, 2019
FT
Arauco Prado
3 - 1
Deportivo Escara
October 17, 2019
FT
Mariscal Sucre
1 - 1
Torre Fuerte
FT
San Joaquin
1 - 3
Kivon
October 18, 2019
FT
Vaca Diez
2 - 1
Real Santa Cruz
October 18, 2019
FT
Independiente Petrolero
2 - 2
Stormers SC
FT
Real Tomayapo
2 - 0
Nacional Senac
FT
Universitario
11 - 0
Fortaleza
October 19, 2019
FT
Stormers San Lorenzo
2 - 2
Wilstermann Cooperativa

Table

#
Name
P PTS
1
The Strongest
12
21
2
Always Ready
12
21
3
Bolivar
12
20
4
Blooming
12
20
5
Jorge Wilstermann
12
20
6
Royal Pari
12
20
7
CA Palmaflor
12
19
8
San Jose
12
18
9
Nacional Potosi
12
17
10
Real Potosi
12
15
11
Guabira
12
14
12
Oriente Petrolero
12
13
13
Real Santa Cruz
12
12
14
Aurora
12
10
#
Name
P PTS
1 Copa Libertadores
Jorge Wilstermann
26
60
2 Copa Libertadores qualification
The Strongest
26
57
3 Copa Sudamericana
Bolivar
26
56
4 Copa Sudamericana
San Jose
26
44
5
Always Ready
26
44
6
Oriente Petrolero
26
37
7
Nacional Potosi
26
34
8
Blooming
26
33
9
Royal Pari
26
28
10
Aurora
26
24
11
Real Potosi
25
21
12
Guabira
26
20
13
Destroyers
26
17
14
Sport Boys Warnes
25
16
#
Name
P PTS
1 Next stage
CA Palmaflor
10
30
2 Possible qualification for the next stage
Fatic
10
22
3
Empresa Minera Huanuni
10
15
4
Arauco Prado
10
8
5
Deportivo Escara
10
8
6
Virgen de Chijipata
10
2
#
Name
P PTS
1 Next stage
Vaca Diez
12
26
2 Possible qualification for the next stage
Real Santa Cruz
12
23
3
Mariscal Sucre
12
23
4
Torre Fuerte
12
19
5
Kivon
12
16
6
Universitario Beni
12
8
7
San Joaquin
12
4
#
Name
P PTS
1 Next stage
Real Tomayapo
14
29
2 Possible qualification for the next stage
Stormers San Lorenzo
14
29
3
Universitario
14
27
4
Independiente Petrolero
14
25
5
Nacional Senac
14
20
6
Stormers SC
14
15
7
Fortaleza
14
6
8
Wilstermann Cooperativa
14
5

© Pluxscore Team