Russia - 1st Division
March 29
Postp.
Chayka Peschanokopskoye
? - ?
FC Yenisey Krasnoyarsk
Postp.
FC Baltika Kaliningrad
? - ?
FC Avangard Kursk
Postp.
FC Chertanovo Moscow
? - ?
FC Nizhny Novgorod
Postp.
FC Fakel Voronezh
? - ?
Tekstilshchik Ivanovo
Postp.
Mordovya
? - ?
FC Armavir
Postp.
FC Neftekhimik Nizhnekamsk
? - ?
Tom Tomsk
Postp.
FC Shinnik Yaroslavl
? - ?
FC Krasnodar-2
Postp.
FC Ska-Khabarovsk
? - ?
FC Luch Vladivostok
Postp.
FC Spartak-2 Moscow
? - ?
FC Khimki
Postp.
Torpedo Moscow
? - ?
FC Rotor Volgograd
March 29
Postp.
Luki-Energiya
? - ?
Veles Moscow
Postp.
Olimp Khimki
? - ?
Murom
March 28
Postp.
Anzhi Makhachkala
? - ?
Krasnodar 3
Postp.
Biolog Novokubansk
? - ?
Spartak Vladikavkaz
Postp.
Chernomorets Novorossiysk
? - ?
FC Volgar
Postp.
FC Alania Vladikavkaz
? - ?
Mashuk-KMV
Postp.
Legion Dinamo
? - ?
Dinamo Stavropol
Postp.
SKA Rostov
? - ?
Inter Cherkessk
Postp.
Spartak Nalchik
? - ?
FK Makhachkala
Postp.
Urozhay
? - ?
Druzhba
Russia - Premier League
March 20
Postp.
PFC Sochi
? - ?
FC Rostov
March 21
Postp.
Ural
? - ?
FC Rubin Kazan
Postp.
FC Arsenal Tula
? - ?
FC Spartak Moscow
Postp.
FC Lokomotiv Moscow
? - ?
FC Orenburg
March 22
Postp.
Krylya Sovetov Samara
? - ?
Republican FC Akhmat Grozny
Postp.
FC Ufa
? - ?
FC Tambov
Postp.
CSKA Moscow
? - ?
Zenit St. Petersburg
Postp.
FC Krasnodar
? - ?
FC Dinamo Moscow
November 9, 2019
FT
Kaluga
Khimki 2
FT
Kvant Obninsk
Ararat Moscow
FT
Salyut Belgorod
Strogino
FT
Saturn Ramenskoye
Sokol Saratov
FT
Dinamo Briansk
Khimik-Arsenal
FT
Metalurg Lypetsk
FC Ryazan
November 3, 2019
FT
FC Chelyabinsk
Zenit Izhevsk
FT
Lada SOK
Tyumen
FT
NoSta
FC Ufa II
FT
Akron Tolyatti
Volga Ulyanovsk
FT
Ural II
KamAZ
FT
Zvezda Perm
Lada Tolyatti
October 13, 2019
FT
FC Chita
Sakhalin
FT
Zenit Irkutsk
Novosibirsk FK
March 20
Postp.
Arsenal Tula
? - ?
FC Spartak Moscow
Postp.
PFC Sochi
? - ?
FC Rostov
Postp.
Ural Ekaterinburg
? - ?
Rubin Kazan
March 21
Postp.
FK Ufa
? - ?
FK Tambov
Postp.
CSKA Moscow
? - ?
FC Zenit ST Petersburg
Postp.
Lokomotiv Moscow
? - ?
FC Orenburg
Postp.
Samara Kryliya Sovetov Youth
? - ?
FC Akhmat Grozny
March 22
Postp.
FK Krasnodar
? - ?
Dinamo Moscow
Russia - Cup
March 18
Postp.
Shinnik Yaroslavl
? - ?
Ural
Russia - Super Cup
July 6, 2019
FT
FC Lokomotiv Moscow
Zenit St. Petersburg
November 23, 2019
FT
Chertanovo Moscow
3 - 0
Torpedo Izhevsk
FT
Fk Kubanochka Krasnodar
2 - 0
Ryazan VDV
FT
Zvezda-2005 Perm
3 - 0
Zhfk Yenisey Krasnoyarsk
FT
Cska Moscow
0 - 1
Fc Lokomotiv Moscow
Russia - FNL Cup: final
February 26
FT
Rodina Moscow
Tom Tomsk
FT
Rotor Volgograd
Mordovya
FT
Yenisey Krasnoyarsk
0 - 1
Krylya Sovetov U20
FT
Fakel
2 - 0
SKA Rostov na Donu
February 27
FT
Russia U20
Chertanovo Moskva
FT
Ural II
FK Riga
Canc.
KAMAZ
? - ?
Shinnik Yaroslavl
FT
FK Khimki
Tambov FK
February 23
FT
Rotor Volgograd
Rodina
AP
Yenisey Krasnoyarsk
Fakel *
FT
Russia U20
0 - 2
Ural II
FT
KAMAZ
0 - 1
FK Khimki
February 24
FT
Tom Tomsk
0 - 0
Mordovya
AP
Krylya Sovetov U20
SKA Rostov na Donu *
FT
Chertanovo Moskva
Riga FC
FT
Tambov FK
1 - 0
Shinnik Yaroslavl
Russia - FNL Cup: group A
February 20
FT
Rotor Volgograd
Yenisey Krasnoyarsk
FT
Russia U20
KAMAZ
Russia - FNL Cup: group B
February 20
FT
FK Khimki
1 - 1
Fakel
FT
Ural
Rodina
Russia - FNL Cup: group C
February 21
FT
Chertanovo Moskva
Tom Tomsk
FT
Tambov FK
4 - 1
Krylya Sovetov Samara
Russia - FNL Cup: group D
February 21
FT
Shinnik Yaroslavl
Mordovya
FT
Riga FC
SKA Rostov na Donu

Table

#
Name
P PTS
  1 Promotion
FC Rotor Volgograd
27
56
  2 Promotion
FC Khimki
27
54
  3 Promotion play-off
FC Chertanovo Moscow
27
54
  4 Promotion play-off
Torpedo Moscow
27
53
  5
FC Neftekhimik Nizhnekamsk
27
48
  6
FC Baltika Kaliningrad
27
43
  7
FC Ska-Khabarovsk
27
43
  8
FC Shinnik Yaroslavl
27
43
  9
Tom Tomsk
27
39
  10
Chayka Peschanokopskoye
27
38
  11
FC Nizhny Novgorod
27
36
  12
FC Armavir
27
30
  13
FC Avangard Kursk
27
29
  14
FC Yenisey Krasnoyarsk
27
28
  15
FC Krasnodar-2
27
28
  16 Relegation
FC Luch Vladivostok
27
27
  17 Relegation
FC Spartak-2 Moscow
27
26
  18 Relegation
Tekstilshchik Ivanovo
27
19
  19 Relegation
FC Fakel Voronezh
27
19
  20 Relegation
Mordovya
27
19
#
Name
P PTS
  1 Promotion
Veles Moscow
16
36
  2
FC Dolgoprudny
17
35
  3
Zenit St. Petersburg II
17
32
  4
Torpedo Vladimir
17
30
  5
Leningradets
17
28
  6
Olimp Khimki
16
26
  7
Murom
16
24
  8
Rodina
17
22
  9
Pskov 747
16
21
  10
Kazanka Moscow
16
17
  11
Kolomna
17
15
  12
Znamya
17
15
  13
Luki-Energiya
16
13
  14
Zvezda Saint Petersburg
17
6
#
Name
P PTS
  1 Promotion
FC Volgar
19
50
  2
FC Alania Vladikavkaz
19
46
  3
Druzhba
19
34
  4
Chernomorets Novorossiysk
19
33
  5
Dinamo Stavropol
19
27
  6
Legion Dinamo
19
27
  7
SKA Rostov
19
26
  8
Biolog Novokubansk
19
26
  9
FK Makhachkala
19
26
  10
Mashuk-KMV
19
24
  11
Urozhay
19
20
  12
Inter Cherkessk
19
20
  13
Spartak Nalchik
19
19
  14
Krasnodar 3
19
18
  15
Anzhi Makhachkala
19
10
  16
Spartak Vladikavkaz
19
8
#
Name
P PTS
  1 Champions League
Zenit St. Petersburg
22
50
  2 Champions League
FC Lokomotiv Moscow
22
41
  3 Champions League qualification
FC Krasnodar
22
41
  4 Europa League qualification
FC Rostov
22
38
  5 Europa League qualification
CSKA Moscow
22
36
  6
FC Dinamo Moscow
22
30
  7
FC Arsenal Tula
22
28
  8
FC Spartak Moscow
22
28
  9
FC Ufa
22
27
  10
Ural
22
25
  11
FC Tambov
22
25
  12
PFC Sochi
22
24
  13 Relegation play-off
FC Orenburg
22
23
  14 Relegation play-off
FC Rubin Kazan
22
23
  15 Relegation
Krylya Sovetov Samara
22
22
  16 Relegation
Republican FC Akhmat Grozny
22
20
#
Name
P PTS
  1 Promotion
Dinamo Briansk
17
39
  2
Sokol Saratov
17
37
  3
Metalurg Lypetsk
17
37
  4
Salyut Belgorod
17
26
  5
Khimik-Arsenal
17
26
  6
FC Ryazan
17
24
  7
Zorky Krasnogorsk
16
23
  8
Ararat Moscow
17
23
  9
Kaluga
17
22
  10
Saturn Ramenskoye
17
22
  11
Khimki 2
17
18
  12
Strogino
17
17
  13
FC Rotor Volgograd II
16
8
  14
Kvant Obninsk
17
8
#
Name
P PTS
  1 Promotion play-off
Akron Tolyatti
17
38
  2 Promotion play-off
FC Chelyabinsk
17
36
  3 Promotion play-off
Ural II
17
35
  4 Promotion play-off
KamAZ
17
32
  5 Promotion play-off
Lada SOK
17
24
  6 Promotion play-off
Zvezda Perm
17
22
  7 Relegation play-off
NoSta
17
22
  8 Relegation play-off
Volga Ulyanovsk
17
20
  9 Relegation play-off
Zenit Izhevsk
17
18
  10 Relegation play-off
Tyumen
17
14
  11 Relegation play-off
Lada Tolyatti
17
10
  12
FC Ufa II
17
6
#
Name
P PTS
  1 Promotion
Irtysh
11
29
  2
Sakhalin
12
18
  3
Novosibirsk FK
12
17
  4
FC Chita
12
15
  5
Dinamo Barnaul
11
11
  6
Zenit Irkutsk
12
9
#
Name
P PTS
  1
Dinamo Moscow
22
47
  2
CSKA Moscow
22
43
  3
FC Spartak Moscow
22
42
  4
Lokomotiv Moscow
22
40
  5
Samara Kryliya Sovetov Youth
21
38
  6
Arsenal Tula
22
38
  7
FC Zenit ST Petersburg
22
37
  8
FK Tambov
21
33
  9
FC Akhmat Grozny
22
33
  10
PFC Sochi
22
29
  11
FK Krasnodar
22
27
  12
FC Rostov
22
22
  13
Ural Ekaterinburg
22
22
  14
Rubin Kazan
22
20
  15
FC Orenburg
22
14
  16
FK Ufa
22
8
#
Name
P PTS
  1 Champions League
Cska Moscow
21
56
  2 Champions League
Fc Lokomotiv Moscow
21
44
  3
Fk Kubanochka Krasnodar
21
35
  4
Zvezda-2005 Perm
21
31
  5
Ryazan VDV
21
31
  6
Chertanovo Moscow
21
20
  7
Zhfk Yenisey Krasnoyarsk
21
12
  8
Torpedo Izhevsk
21
7
#
Name
P PTS
  1
KAMAZ
3
5
  2
Russia U20
3
4
  3
Yenisey Krasnoyarsk
3
4
  4
Rotor Volgograd
3
2
#
Name
P PTS
  1
FK Khimki
3
5
  2
Ural
3
4
  3
Fakel
3
4
  4
Rodina
3
3
#
Name
P PTS
  1
Tambov FK
3
5
  2
Chertanovo Moskva
3
4
  3
Krylya Sovetov Samara
3
4
  4
Tom Tomsk
3
2
#
Name
P PTS
  1
Shinnik Yaroslavl
3
7
  2
Riga FC
3
6
  3
SKA Rostov na Donu
3
4
  4
Mordovya
3
0