March 21
Postp.
Anorthosis
? - ?
Omonia Nicosia
Postp.
AEL Limassol
? - ?
Apollon Limassol
March 22
Postp.
AEK Larnaca
? - ?
APOEL Nicosia
Cyprus - 1st League
February 29
FT
AEL Limassol
Ethnikos Achnas
FT
Doxa Katokopia
Pafos FC
FT
Nea Salamis
Apollon Limassol
March 1
FT
Anorthosis
AEK Larnaca
FT
Enosis Paralimni
Olympiakos Nicosia
March 2
FT
APOEL Nicosia
Omonia Nicosia
March 21
Postp.
Doxa Katokopia
? - ?
Enosis Paralimni
Postp.
Ethnikos Achnas
? - ?
Olympiakos Nicosia
March 22
Postp.
Nea Salamis
? - ?
Pafos FC
March 20
Postp.
Othellos Athienou
? - ?
Aris Limassol
March 21
Postp.
Anagennisi Deryneia
? - ?
Karmiotissa Pano Polemidion
Postp.
Ermis Aradippou
? - ?
ASIL Lysi
Postp.
Onisilos Sotira
? - ?
Ayia Napa
March 21
Postp.
AEZ Zakakiou
? - ?
Alki Oroklinis
Postp.
Akritas Chlorakas
? - ?
Ypsonas
Postp.
PO Xylotympou 2006
? - ?
Omonia Aradippou
March 22
Postp.
Digenis Morphou
? - ?
Omonia Psevda
Cyprus - Cup
February 26
FT
Nea Salamis
Anorthosis
AET
Ethnikos Achnas
Apollon Limassol
January 25
FT
Ayia Napa
1 - 0
Aris Limassol
FT
Karmiotissa Pano Polemidion
Ypsonas
FT
Omonia Aradippou
Omonia Psevda
January 26
FT
ASIL Lysi
Alki Oroklinis
January 25
FT
AEZ Zakakiou
1 - 3
Ermis Aradippou
January 26
FT
Anagennisi Deryneia
Othellos Athienou
FT
Digenis Morphou
1 - 0
Akritas Chlorakas
FT
PO Xylotympou 2006
0 - 0
Onisilos Sotira
Cyprus - Super Cup
September 28, 2019
17:00
APOEL Nicosia
? - ?
AEL Limassol

Table

#
Name
P PTS
  1 Champions League qualification
Omonia Nicosia
23
46
  2 Europa League qualification
Anorthosis
23
46
  3 Europa League qualification
APOEL Nicosia
23
40
  4
Apollon Limassol
23
39
  5
AEK Larnaca
23
35
  6
AEL Limassol
23
31
#
Name
P PTS
  1 Championship play-off
Omonia Nicosia
22
43
  2 Championship play-off
Anorthosis
22
43
  3 Championship play-off
APOEL Nicosia
22
39
  4 Championship play-off
Apollon Limassol
22
38
  5 Championship play-off
AEK Larnaca
22
35
  6 Championship play-off
AEL Limassol
22
31
  7 Relegation play-off
Pafos FC
22
30
  8 Relegation play-off
Nea Salamis
22
25
  9 Relegation play-off
Olympiakos Nicosia
22
24
  10 Relegation play-off
Enosis Paralimni
22
22
  11 Relegation play-off
Ethnikos Achnas
22
20
  12 Relegation play-off
Doxa Katokopia
22
11
#
Name
P PTS
  1
Pafos FC
23
30
  2
Nea Salamis
23
26
  3
Olympiakos Nicosia
23
25
  4
Enosis Paralimni
23
23
  5 Relegation
Ethnikos Achnas
23
21
  6 Relegation
Doxa Katokopia
23
14
#
Name
P PTS
  1 Promotion
Karmiotissa Pano Polemidion
20
30
  2 Promotion
Ermis Aradippou
20
29
  3
Aris Limassol
20
27
  4
Ayia Napa
20
25
  5
Onisilos Sotira
20
20
  6
ASIL Lysi
20
19
  7
Othellos Athienou
20
14
  8
Anagennisi Deryneia
20
11
#
Name
P PTS
  1
Alki Oroklinis
20
20
  2
PO Xylotympou 2006
20
18
  3
Omonia Aradippou
20
18
  4
Digenis Morphou
20
17
  5 Relegation
AEZ Zakakiou
20
17
  6 Relegation
Akritas Chlorakas
20
15
  7 Relegation
Ypsonas
20
11
  8 Relegation
Omonia Psevda
20
4
#
Name
P PTS
  1 Promotion play-off
Karmiotissa Pano Polemidion
14
30
  2 Promotion play-off
Aris Limassol
14
28
  3 Promotion play-off
Ayia Napa
14
27
  4 Promotion play-off
ASIL Lysi
14
27
  5 Relegation play-off
Alki Oroklinis
14
15
  6 Relegation play-off
Omonia Aradippou
14
13
  7 Relegation play-off
Ypsonas
14
12
  8 Relegation play-off
Omonia Psevda
14
7
#
Name
P PTS
  1 Promotion play-off
Ermis Aradippou
14
38
  2 Promotion play-off
Onisilos Sotira
14
26
  3 Promotion play-off
Othellos Athienou
14
20
  4 Promotion play-off
Anagennisi Deryneia
14
15
  5 Relegation play-off
Digenis Morphou
14
15
  6 Relegation play-off
Akritas Chlorakas
14
15
  7 Relegation play-off
PO Xylotympou 2006
14
13
  8 Relegation play-off
AEZ Zakakiou
14
9