Postp.
Cherno More Varna
? - ?
Vitosha Bistritsa
March 21
Postp.
Pofc Botev Vratsa
? - ?
FC Tsarsko Selo Sofia 2015
Postp.
PFC Ludogorets 1945 Razgrad
? - ?
PFK Botev Plovdiv
Postp.
PFC CSKA-Sofia
? - ?
Lokomotiv Plovdiv
March 22
Postp.
Etar
? - ?
Dunav Ruse
Postp.
FC Arda Kardzhali
? - ?
Levski Sofia
Postp.
Slavia Sofia
? - ?
Beroe
March 20
Postp.
FK Septemvri Sofia
? - ?
Neftochimic Burgas 1962
Postp.
Litex Lovech
? - ?
FC Kariana Erden
March 21
Postp.
PFC Ludogorets Razgrad II
? - ?
Strumska Slava
Postp.
FC Botev Galabovo
? - ?
Lokomotiv Gorna Oryahovitsa
Postp.
FC Kariana Erden
? - ?
FC Chernomorets Balchik
Postp.
PFC Lokomotiv Sofia 1929
? - ?
Pomorie
Postp.
Hebar Pazardzhik
? - ?
FK Septemvri Sofia
Postp.
Neftochimic Burgas 1962
? - ?
Litex Lovech
Postp.
Spartak Pleven
? - ?
Montana
Postp.
Strumska Slava
? - ?
FC CSKA 1948
Postp.
Spartak Varna
? - ?
Spartak Pleven
Postp.
FC Pirin Blagoevgrad
? - ?
FC Chernomorets Balchik
March 22
Postp.
Lokomotiv Gorna Oryahovitsa
? - ?
PFC Ludogorets Razgrad II
March 23
14:00
Pomorie
? - ?
FC Botev Galabovo
Postp.
Montana
? - ?
PFC Lokomotiv Sofia 1929
March 24
Postp.
Spartak Varna
? - ?
FC Pirin Blagoevgrad
Bulgaria - Cup
March 3
FT
Lokomotiv Plovdiv
CSKA 1948
FT
PFC CSKA-Sofia
Botev Vratsa
March 4
AET
Botev Galabovo
Botev Plovdiv
March 5
AET
Levski Sofia *
Ludogorets Razgrad
Bulgaria - Elite U19
March 21
Postp.
Dunav 2010 Ruse U19
? - ?
Marek U19
Postp.
Vereya U19
? - ?
Botev Plovdiv U19
Bulgaria - Super Cup
July 3, 2019
FT
PFC Ludogorets 1945 Razgrad
Lokomotiv Plovdiv

Table

#
Name
P PTS
  1 Championship play-off
PFC Ludogorets 1945 Razgrad
23
55
  2 Championship play-off
Lokomotiv Plovdiv
24
46
  3 Championship play-off
Levski Sofia
24
46
  4 Championship play-off
PFC CSKA-Sofia
24
46
  5 Championship play-off
Slavia Sofia
24
42
  6 Championship play-off
Cherno More Varna
24
37
  7 Relegation play-off
Beroe
24
37
  8 Relegation play-off
PFK Botev Plovdiv
24
30
  9 Relegation play-off
FC Arda Kardzhali
23
29
  10 Relegation play-off
Etar
24
24
  11 Relegation play-off
FC Tsarsko Selo Sofia 2015
24
22
  12 Relegation play-off
Pofc Botev Vratsa
24
19
  13 Relegation play-off
Dunav Ruse
24
18
  14 Relegation play-off
Vitosha Bistritsa
24
6
#
Name
P PTS
  1 Promotion
FC CSKA 1948
21
55
  2 Promotion play-off
FK Septemvri Sofia
20
52
  3 Promotion play-off
Montana
21
42
  4
PFC Lokomotiv Sofia 1929
21
39
  5
Neftochimic Burgas 1962
21
33
  6
Hebar Pazardzhik
21
33
  7
Litex Lovech
20
32
  8
FC Kariana Erden
20
32
  9
Lokomotiv Gorna Oryahovitsa
21
29
  10
FC Botev Galabovo
22
28
  11
PFC Ludogorets Razgrad II
22
27
  12
FC Pirin Blagoevgrad
20
25
  13
FC Chernomorets Balchik
20
22
  14
Strumska Slava
21
22
  15 Relegation
Spartak Varna
21
10
  16 Relegation
Spartak Pleven
21
7
  17 Relegation
Pomorie
23
6
#
Name
P PTS
  1
PFC CSKA Sofia U19
17
41
  2
Ludogorets U19
17
38
  3
Cherno More Varna U19
17
37
  4
Levski Sofia U19
17
35
  5
Botev Plovdiv U19
17
32
  6
Slavia Sofia U19
16
30
  7
Beroe Stara Zagora U19
17
28
  8
Lokomotiv Plovdiv U19
17
28
  9
Septemvri Sofia U19
17
19
  10
Dunav 2010 Ruse U19
17
17
  11
OFK Pirin Blagoevgrad U19
18
17
  12
Tsarsko selo U19
17
14
  13
Yantra 2019 U19
17
13
  14
Montana U19
17
10
  15
Vereya U19
14
2
  16
Marek U19
6
1