March 29
Postp.
Real Santa Cruz
? - ?
Aurora
Postp.
Real Potosi
? - ?
Guabira
April 1
Postp.
Always Ready
? - ?
Nacional Potosi
Postp.
Oriente Petrolero
? - ?
Bolivar
April 2
Postp.
CA Palmaflor
? - ?
San Jose
Postp.
Jorge Wilstermann
? - ?
Royal Pari
April 3
Postp.
The Strongest
? - ?
Blooming
December 28, 2019
FT
Always Ready
Nacional Potosi
FT
Blooming
Aurora
FT
Bolivar
Royal Pari
FT
Destroyers
The Strongest
FT
Jorge Wilstermann
Oriente Petrolero
Canc.
Real Potosi
? - ?
Sport Boys Warnes
FT
San Jose
Guabira
December 18, 2019
FT
Real Santa Cruz
0 - 1
CA Palmaflor
December 22, 2019
FT
CA Palmaflor
Real Santa Cruz
October 11, 2019
FT
Empresa Minera Huanuni
1 - 2
CA Palmaflor
October 12, 2019
FT
Virgen de Chijipata
0 - 5
Fatic
October 13, 2019
FT
Arauco Prado
3 - 1
Deportivo Escara
October 17, 2019
FT
Mariscal Sucre
1 - 1
Torre Fuerte
FT
San Joaquin
1 - 3
Kivon
October 18, 2019
FT
Vaca Diez
2 - 1
Real Santa Cruz
October 18, 2019
FT
Independiente Petrolero
2 - 2
Stormers SC
FT
Real Tomayapo
2 - 0
Nacional Senac
FT
Universitario
11 - 0
Fortaleza
October 19, 2019
FT
Stormers San Lorenzo
2 - 2
Wilstermann Cooperativa

Table

#
Name
P PTS
  1
The Strongest
12
21
  2
Always Ready
12
21
  3
Bolivar
12
20
  4
Blooming
12
20
  5
Jorge Wilstermann
12
20
  6
Royal Pari
12
20
  7
CA Palmaflor
12
19
  8
San Jose
12
18
  9
Nacional Potosi
12
17
  10
Real Potosi
12
15
  11
Guabira
12
14
  12
Oriente Petrolero
12
13
  13
Real Santa Cruz
12
12
  14
Aurora
12
10
#
Name
P PTS
  1 Copa Libertadores
Jorge Wilstermann
26
60
  2 Copa Libertadores qualification
The Strongest
26
57
  3 Copa Sudamericana
Bolivar
26
56
  4 Copa Sudamericana
San Jose
26
44
  5
Always Ready
26
44
  6
Oriente Petrolero
26
37
  7
Nacional Potosi
26
34
  8
Blooming
26
33
  9
Royal Pari
26
28
  10
Aurora
26
24
  11
Real Potosi
25
21
  12
Guabira
26
20
  13
Destroyers
26
17
  14
Sport Boys Warnes
25
16
#
Name
P PTS
  1 Next stage
CA Palmaflor
10
30
  2 Possible qualification for the next stage
Fatic
10
22
  3
Empresa Minera Huanuni
10
15
  4
Arauco Prado
10
8
  5
Deportivo Escara
10
8
  6
Virgen de Chijipata
10
2
#
Name
P PTS
  1 Next stage
Vaca Diez
12
26
  2 Possible qualification for the next stage
Real Santa Cruz
12
23
  3
Mariscal Sucre
12
23
  4
Torre Fuerte
12
19
  5
Kivon
12
16
  6
Universitario Beni
12
8
  7
San Joaquin
12
4
#
Name
P PTS
  1 Next stage
Real Tomayapo
14
29
  2 Possible qualification for the next stage
Stormers San Lorenzo
14
29
  3
Universitario
14
27
  4
Independiente Petrolero
14
25
  5
Nacional Senac
14
20
  6
Stormers SC
14
15
  7
Fortaleza
14
6
  8
Wilstermann Cooperativa
14
5